Čísla mobilního telefonu si můžete nechat přidělit telefonními operátory, anebo si zaplatit nějakou číselnou kombinaci na první pohled zajímavější, která vás více oslovuje, a bude atraktivní i pro ostatní. Špičkou ledovce v tomto ohledu jsou zlatá čísla, jsou to číselné kombinace řazené do trojic, dvojic či více shodných číslic. Patří sem i číselné řady.
Nejlépe se pamatují zlatá čísla postupky VIP čísla – komu záleží na tom, aby si jeho číslo mobilu někdo dobře zapamatoval, měl by vsadit na postupku. Vzestupnou, nebo sestupnou. Číselnou řadu si zapamatuje téměř každý napoprvé a samozřejmě je to výhodné i pro vás, když si potřebujete pamatovat i vaše vlastní číslo. Někteří lidé s tím mívají problém a trvá jim delší dobu, nežli si zafixují do paměti vlastní číslo telefonu, než čísla, na která z něj někam volají.
Vyhýbejte se pěti nebo šestičíslí – pokud sázíte na dobře zapamatovatelné a zároveň přehledné telefonní číslo, vybírejte kromě výše uvedené postupky také dvojčíslí nebo trojčíslí, která jsou opticky zcela odlišná. Jako příklad můžeme uvést číslo složené z pětek, osmiček a jedniček – tyto číslice ihned od sebe rozeznáte a nevypadají podobně. Kupříkladu 55 88 11 nebo 555 888. Takovéto dvojice a trojice číslic se dobře pamatují, ale nemůže se stát, že při psaní na klávesnici a zpětné kontrole telefonního čísla některé z nich přehlédnete, zazmatkujete a nedopadne to dobře.
Když totiž napíšete vedle sebe šest stejných číslic, ať jsou jakákoli, bude to na váš zrak opticky působit jako souvislý řetěz a může se stát, že čísel si zapíšete jen pět, nebo sedm a bude z toho jen zmatek. Tento problematický jev je nejvíce markantní i u čísel bankovních účtů, a tam je to navíc i velmi nebezpečné, poslat své peníze někam jinam. Jestliže má účet více čísel, složených např. z kombinace trojek a osmiček, která vypadají podobně a mohou zkreslovat, pak jde o zbytečnou komplikaci.