Nový notebook ocení všichni studenti. Zejména pak ti, kteří studují daleko od domova a bydlí na internátu. Věci si tedy berou s sebou a stolní počítač by museli jinak nechávat doma. Pokud si ale na počítač chtějí našetřit sami, většinou jim nestačí peníze na nějaký opravdu kvalitní kousek za desítky tisíc. Právě proto na trhu existuje kategorie počítačů cílených právě na studenty. Ovšem také není student jako student a každý potřebuje pracovat na něčem jiném. Jak tedy vybrat notebook pro studijní život?
Vybírejte podle druhu studia
Je jasné, že člověk, který studuje například jazyky nebude potřebovat extra výkonný počítač, který by zvládal práci v náročných programech. Pro studenty humanitních studií tedy skvěle postačí notebooky, které budou mít dostatečnou paměť, hladký chod procesoru a zejména pohodlnou klávesnici, jelikož se předpokládá, že budou hodně psát. Pro historiky by se potom možná hodilo zauvažovat nad numerickou klávesnicí pro pohodlnější psaní letopočtů. Studenti přírodních věd by taktéž mohli volit notebook s numerickou klávesnicí. Lidé studující grafické obory by zase měla zajímat hlavně obrazovka. Těžko budete upravovat fotky, videa nebo ilustrovat obrazy na malé 11palcové obrazovce s nízkým rozlišením. Dále by vás měla zajímat také grafická karta pro práci v inženýrských programech jako například CHAD. Všichni studenti také ocení dostatečný výkon na volnočasové aktivity jako jsou zejména počítačové hry.
Hmotnost zařízení
Hlavně nižší hmotnost oceníte při nošení počítače na přednášky. Pokud si chcete psát poznámky místo do sešitu do počítače, vybírejte raději z kategorií cestovních a přenosných notebooků. Nikdo z nás přece nechce na zádech tahat těžké břemeno.
Cena
Ta bude u výběru zlomová. Levné kousky totiž nebudou dostačovat na složitější machinace a po pár měsících ani na běžnou činnost. Měli byste tedy počítat s rozumnou cenou začínající na nějakých 9000kč, pokud ale potřebujete ke studiu právě složitější programy nebo dobrou obrazovku počítejte s cenovkou kolem 15000kč a výše.