Jsme ustaraní. Dennodenně řešíme starostí s tím, že jsme ve všem pozadu. Nestíháme domácí povinnosti, anebo nám na ně po náročném dni už nezbyla síla. Takové chování je jistou cestou pro nemoc. Jsme oslabení a mnohdy základní příznaky ani nezaregistrujeme. Do čeho se ale vyplatí investovat, aby z nás nebyl tak snadný terč bez ohledu na roční období?
Vitamíny
Rozhodně bychom se měli soustředit po celý rok na přísun vitamínů a minerálů. Většina lidí si na to vzpomene, až když už je nemoc na spadnutí. Tělo v takové chvíli už moc vitamínů nevyužije. Dbejte na to, abyste konzumovali potraviny jako například jablka, česnek nebo cibule, ořechy a spoustu dalších užitečných potravin. Nejlépe v syrové podobě po celý rok. Tělo si udělá zásoby a v obdobích náchylnějších na výskyt nemoci si mnohdy ušetříte starosti.
Pitný režim
Dodržování pitného režimu není zas taková věda. Hlavní je prostě nezapomenout pít. A to ne kávu, jak to dělá většina, ale nejlépe vodu. Pokud konzumujete víc minerální vody, střídejte je. Doplní se Vám širší spektrum minerálů a nebude některých v těle moc.
Odpočinek
Nezapomeňte spát alespoň 8 hodin denně. Ne vždy to jde kvůli povinnostem, ale snažte se jít spát alespoň hodinu před půlnoci. Tělo si víc odpočine.
Pohyb
Je to takové klišé, ale podstata je důležitá. Nemusíte být vrcholovými sportovci. Pro začátek stačí pravidelné procházky. Občas potom přidejte par dřepů nebo výskoků. Cvičit se dá i v kuchyni při vaření. Například při čekání, až se začne voda vařit.
Toto jsou základní pilíře, na kterých se vyplatí stavět. Pár dalších věcí, které děláte běžně, akorát podpoří Vaše úsilí. Jsou to například:
Hygiena – dostatečně si myjte ruce.
Čerstvý vzduch – občas větrejte, bez ohledu na teplotu venku.
Otužujte se – stačí ve sprše na závěr omýt chodidla a lýtka studenou vodou.
Teple se oblékejte – obecně platí pravidlo na jaře víc než na podzim. Ale vždy dle počasí.
Investice do zdraví se opravdu vyplatí.